Kredyt samochodowy – jaką opcję wybrać?

Kredyt samochodowy – jaką opcję wybrać?

Zakup samochodu najczęściej związany jest z konieczności zdobycia dodatkowych środków finansowych. W takich przypadku zwykle korzysta się z bankowej oferty na kredyt w celu zakupu auta. Trzeba jednak wiedzieć, że banki oferują różne rozwiązania w tym zakresie. Jaka zatem opcja kredytowania będzie najkorzystniejsza?

Standardowy kredyt na zakup auta

Kredyt samochodowy oferuje niemal każdy bank. Podstawie rozwiązanie o standardowy kredyt na zakup samochodu. Nie różni się od wiele od typowego kredytu gotówkowego. Jest jednak istotna różnica. Uzyskane środki przeznaczyć można tylko i wyłącznie na konkretny cel. W tym przypadku na zakup samochodu. Oznacza to, że środki finansowe nie trafiają na konto kredytobiorcy, lecz bezpośrednio na konto sprzedawcy. Banki oferują kredyty zarówno na zakup auta nowego, jak i używanego. W tym sprowadzanego z zagranicy. Choć w swojej konstrukcji standardowy kredyt samochodowy nie różni się od typowego kredytu gotówkowego, to ten samochodowy często oferowany jest na korzystniejszych warunkach. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy bank oczekuje jednocześnie zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy dla dziecka

Kredyt z ratą balonową

Inne rozwiązanie to kredyt z ratą balonową. W tym przypadku konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Najczęściej jest to 20% wartości samochodu. Następie przez kolejny okres ustalony przez obie strony spłacane jest 50% wartości auta w miesięcznych ratach. Koniec jednorazowo wpłacana jest pozostała część, czyli 30% wartości samochodu. Ważne jest, że w przypadku kredytu z ratą balonową możliwe jest zastawienie obecnie posiadanego samochodu. Jego wartość może stanowi warto koniecznego wkładu własnego. Kredyt samochodowy w ratą balonową to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy dość często, co kilka lat, zmieniają samochody.